tarikhche

تاریخچه سنگ های ساختمانی در ایران

استخراج و مصرف سنگ های ساختمانی در ایران دارای تاریخچه ای طولانی است. استفاده از این سنگ ها در هزاره های نخست شکل گیری تمدن در سرزمین ایران، چه به عنوان سنگ های ساختمانی و چه سنگ های تزئینی داخل بناها مرسوم بوده است. آثار بجا مانده از مصرف چنین سنگ هایی در تخت جمشید، پاسارگاد، تخت سلیمان و بسیاری از بناهای ساسانی وبناهای اسلامی تا امروز در سراسر سرزمین ایران پراکنده است.

نمود اصلی و اساسی این تحول، بکارگیری روش های مدرن در این صنعت معدنی است که تغییرات کیفی و کمی کلی در تولید و مصرف این گروه از ذخائر معدنی را به همراه داشته است.

سنگ نماد طبیعت و جلوه گر خلقتی شگفت انگیز از تنوع، رنگ و نقوش زیباست که همواره گستره ظرافت هنر دست بشر بوده و هویت تاریخی و فرهنگی ما را در دل داشته است. در ستایش به این همه زیبایی و لطف پروردگار که ایران عزیزمان جایگاه ویژه ایی از آن برخوردار است و در پاسخ به تقاضای گسترده این نعمت بی بدیل الهی،گروه بازرگانی سنگ اسپان باهدف عرضه مرغوب ترین سنگ های ساختمانی از انواع مرمر، مرمریت و تراورتن وگرانیت از سال ۱۳۸۸ و ارتباط مستقیم با مشتریان ، نوآوری، خلاقیت، تحقیق و تفحص مداوم همچنین در دسترس بودن کالا و ایجاد ارتباط مستمر با محافل و مراکز علمی و تحقیقاتی و مهمترین عامل داشتن ایده و پشتکارسبب گردیده است تا این شرکت در صنعت و تجارت سنگ کشور در جایگاه ویژه ایی قرار داشته و محصولات آن علاوه بر تامین تقاضاهای داخلی به دیگر بازارهای عمده جهان نیز صادر می گردد.

گروه بازرگانی سنگ اسپان با هدف تامین انواع سنگ های ساختمانی و با داشتن تیم اجرایی مجرب با حذف واسطه ها کار خود را تحت این عنوان از سال ۱۳۸۹ در شهر اصفهان و کرج شروع کرده است.

این شرکت با داشتن کامل ترین تنوع سنگ ساختمانی استفاده از به روزترین سنگ های داخلی و خارجی توانایی خود را در گرفتن برخی از پروژه های بزرگ داخلی و صادرات به چندین کشور خارجی در طی این سال ها به نمایش گذاشته است.

تیم مدریت این شرکت به علاوه داشتن قدمت نزدیک به یکصد سال در استخراج و فرآوری و اجرای سنگ های ساختمانی از اصول دانش بنیان و شرکت ارائه مقالات متعدد در همایش های بین المللی سنگ و صنایع وابسته و داشتن بیش از ۶۰۰ صفحه تحقیقات و پایان نامه دانشگاهی در مقطع کارشناسی با موضوع روند اکتشاف تا فرآوری سنگ های تزیینی و نما و بررسی مشکلات و موانع صادرات آن ها و ارائه راهکارهای مناسب دارای کامل ترین مجموعه تئوری سنگ می باشد و در حال حاضر با داشتن نمایندگان فروش در ۱۰ شهر ایران به عنوان یکی از پر قدرت ترین شرکت های فروش مستقیم در حال دادن محصولات و خدمات به هموطنان خود می باشد.