• ارائه ی تمامی مواد، نیروی کار، تجهیزات و خدمات.
  • عقد قرارداد و تجارت همراه با پیمانکاران متخصص مختلف.
  • تقاضا برای مساعدت و یا درخواست برای مجوز در روند ساخت و ساز.
  • برنامه نظارت و جریان نقدی.
  • ثبت دقیق گزارشات.
  • حصول اطمینان از محل پروژه امن و مطمئن.

مرور کلی

حالا که  سنگ‌های دکوراتیو مصنوعی حسابی جای خود را طراحی و تزئین بناها باز کرده‌اند، بازار سنگ  در کل حسابی داغ شده است. این تقاضاها باعث شده که محصولات باریک‌تری ساخته شوند که امکان استفاده از آنها هم در داخل بنا وجود داشته باشد و هم بتوان از آنها در فضاهای خارجی استفاده کرد و ظاهری مشابه با سنگ طبیعی اما با قیمتی بسیار پایین‌تر به دست آورد.

 

در گذشته، قبل از اینکه چنین رشد و تحولی در بازار سنگ اتفاق بیفتد، معمولا سنگی که در منزل یا فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گرفت یک قطعه سنگ کامل بود. به همین خاطر هم با چنین موجود سنگینی که انتقال آن کار آسانی نبود، مسلما ساخت و ساز هم چندان آسان نبود و البته هزینه زیادی را هم شامل می‌شد. از این گذشته، چنین وزن زیادی زیرساخت بزرگ‌تر و دیوارهای قطورتری هم می‌طلبید که باعث می‌شد فضاهای باارزشی به هدر بروند.

تفاوت قیمت سنگ مصنوعی و طبیعی

 

امروزه تفاوت قیمت زیادی بین این دو ماده وجود ندارد،‌ اما پیمانکاران می‌دانند برای هر پروژه‌ی خاص کدام سنگ بهتر است و مزیت‌های بیشتری دارد. پیمانکاری که با سنگ‌های طبیعی خوب کار کرده است،‌ یا در جایی دیگر از سنگ مصنوعی با همان کیفیت استفاده کرده است، دلایل خودش را برای انتخاب هر کدام از این مواد دارد. در نهایت تجربه‌ای که از کارکردن با هر سنگ خاص دارند به آنها کمک می‌کند بهترین مصالح را برای ساختن بنایی جذاب انتخاب کنند.

 

سنگ مصنوعی به خاطر قابلیت‌هایی که برای حل مشکلات دارد هنوز هم فروش قابل توجهی دارد. همچنین در مناطقی که منابع کافی برای استخراج سنگ‌های طبیعی وجود ندارد از ارزش بیشتری برخوردار است.